Lego Star Wars – najlepsze zestawy Lego Star Wars

Lego Star Wars to jedna z najpopularniejszych serii zestawów Lego. Od momentu premiery pierwszego filmu w 1977 roku, marka Star Wars cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów na całym świecie. W 2014 roku Lego wypuściło na rynek pierwszy zestaw inspirowany filmami o przygodach Jedi – Lego Star Wars 75105 Millennium Falcon. Od tego czasu seria regularnie się rozwija i oferuje kolejne interesujące propozycje dla miłośników Gwiezdnych Wojen.

Najnowsza odsłona filmowej sagi – Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie – to idealna okazja, aby wrócić do korzeni i poczuć magię pierwszych filmów z tego cyklu. A co lepiej oddaje klimat oryginału niż klocki Lego? W ofercie sklepów można znaleźć kilka interesujących propozycji, które pozwolą stworzyć repliki scen lub postaci ze słynnych filmów.

Jednym z ciekawszych zestawów jest LEGO Star Wars 75292 The Mandalorian Bounty Hunter Transport – transport łowcy nagród z serialu The Mandalorian. Zestaw pozwala stworzyć miniaturkę łodzi Mandaliariona i jego posiadłości na planecie Tatooine. Kolekcja The Mandalorian to także LEGO Star Wars 75273 Poe Dameron’s X-wing Fighter – miniaturka myśliwca X-wing dowodzona przez Poe Damerona, a także LEGO Star Wars 75277 Boba Fett Helmet – kopia hełmu Boby Fetta ze słynnego serialu animowanego Star Wars: The Clone Wars.

Najlepsze zestawy Lego Star Wars dla prawdziwych fanów

Jeden z najlepszych zestawów Lego Star Wars to “Imperial Assault Hovertank”. Zawiera on minifigurki Darth Vadera i dwóch żołnierzy Imperium, a także pojazd Imperial Assault Hovertank. Jest to świetny zestaw dla prawdziwych fanów, ponieważ można stworzyć wiele scen ze słynnej sagi.

Kolejnym świetnym zestawem jest “T-47 Snowspeeder”. Zawiera on minifigurki Luke’a Skywalkera i Dakoty Rand, a także pojazd T-47 Snowspeeder. Jest to idealny zestaw dla fanów, którzy chcą się poczuć jak bohaterowie słynnej bitwy o Hoth. Ostatnim, ale również świetnym zestawem jest “The Battle of Endor”. Zawiera on minifigurki Ewoków, a także pojazdy AT-ST i Speeder Bike. Jest to idealny zestaw dla fanów, którzy chcą się poczuć jak bohaterowie słynnej bitwy o Endor.

Zestawy Lego Star Wars, które musisz mieć!

Lego Star Wars to jedna z najpopularniejszych serii zestawów Lego. Każdy fan Gwiezdnych Wojen powinien mieć przynajmniej jeden z tych zestawów. Oto 4, które według nas są najlepsze.

Lego 75192 Millennium Falcon to największy i najdroższy zestaw Lego Star Wars. Zawiera aż 7541 elementów i jest idealny dla fanów Gwiezdnych Wojen, którzy chcą mieć wszystko.

Lego 75173 Luke’s Landspeeder to świetny zestaw dla fanów Lukesa Skywalkera. Zawiera on aż 598 elementów, więc jest bardzo duży i detaliczny. Lego 75155 Rebel U-Wing Fighter to kolejny świetny zestaw dla fanów Gwiezdnych Wojen. Zawiera on aż 775 elementów, więc jest bardzo duży i detaliczny.